6 C
Скопје

Tag : лука савичевиќ

Кошарка Спорт

Савичевиќ: Секој млад кошаркар сонува за настап на ЕП, учиме од постарите

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација утре ги започнува настапите на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, за пласман на Евробаскет 2022, а селекторот Александар Тодоров меѓу кошаркарите на...
Кошарка Спорт

Савичевиќ е нов играч на МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Еден од најталентираните млади кошаркари во моментов во Македонија, Лука Савичевиќ, е нов член на екипата на МЗТ Скопје Аеродром, со што клубот само ја...