• луганск

ВИДЕО | Украинците го нападнаа Луганск

Најмалку две експлозии денеска одекнаа во Луганск, град под руска окупација, пишува Украинска правда. На социјалните мрежи се објавени повеќе снимки на кои се гледа чад што се издига над местото на нападот. Русите информираа дека експлозиите се случиле во близина на автобуска станица. Првите информации укажуваат дека се работи за ракетен напад. – Според …

ВИДЕО | Украинците го нападнаа Луганск Read More »