Tag : љубовен хороскоп

Еспресо Хороскоп

САКААТ ЧИСТИ ОДНОСИ: Овие хороскопски знаци први го поставуваат прашањето „На што сме?“

Слободен печат
Во денешно време многу врски долго време се статус-кво, пред партнерите да одлучат дали продолжуваат во сериозна врска или пак, да дефинираат каков ќе биде...
Еспресо Хороскоп

Како вистинската љубов го менува секој хороскопски знак?

Слободен печат
Некои од хороскопските знаци идеализираат и преувеличуваат, други стануваат параноични, трети се рамнодушни......
Еспресо Хороскоп

Кога ОВОЈ АСТРО-ПАР ќе се спои, летаат искри и врие од хемија

Слободен печат
Според астрологијата, има астро-парови чија компатибилност едноставно, зрачи насекаде....
Еспресо Хороскоп

Ќе доживеат СУДБИНСКА ЉУБОВ: Крајот на мај им носи среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Слободен печат
Близнаците ќе почнат нова љубовна фаза со личност од нивното минато или со некоја друга личност со која немале ништо, но долго време им се...
Еспресо Хороскоп

Видео хороскоп за 16.05.2019, четврток

Слободен печат
Девиците со подобрување на финансиите, Овните ќе имаат проблем со здравјето. Што вели ХОРОСКОПОТ за денес?...
Еспресо Хороскоп

Болни раскинувања, но и среќни епилози – ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ

Слободен печат
ОВЕН Овните ќе доживеат значајни промени на полето на љубовта во текот на мај. Односите со саканата личност се совршени, а несогласувањата ќе поминвуаат за...
Еспресо Хороскоп

Три хороскопски знаци кои знаат да го скршат мразот во љубовниот однос

Слободен печат
Кога одреден меѓусебен однос е на „статус кво“ и е потребно да се разговара за да се разреши ситуацијата. Но, сите кои биле во таква...