• лоренцо сонего

ВИДЕО: Класика во Рим, Ѓоковиќ против Надал за одбрана на титулата

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Рим, откако вечерва во полуфиналната средба го совлада Лоренцо Сонего со 6:3, 6:7 (5) и 6:2. Во големото финале српскиот ас и актуелен шампион в недела ќе ги одмери силите против Шпанецот Рафаел Надал кој пак беше подобар од Американецот Рајли …

ВИДЕО: Класика во Рим, Ѓоковиќ против Надал за одбрана на титулата Read More »