Tag : Лидс Јунајтед

Спорт Фудбал

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Полека, но сигурно се враќаат фудбалските клубови ширум Европа и светот на тренинзите и евентуалното продолжување на натпреварувачката сезона. Помеѓу нив и екипите каде што...
Спорт Фудбал

Супер голот на Алиоски меѓу најдобрите сезонава за Лидс јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат
Официјалниот Јутјуб канал на англискиот фудбалски клуб ги објави најдобрите голови досега оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Лидс јунајтед во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Езгјан...
Спорт Фудбал

Чемпионшип од ТВ права заработува како клуб кој испаѓа од Премиер лигата

Слободен печат
Кризата поради коронавирусот тешко ги погоди скоро сите европски лиги. И натаму е неизвесно што ќе се случи со белгиското првенство, тамошните клубови го одложија...
Спорт Фудбал

Алиоски: Како дете навивав за Реал, тимот на мојот идол Роберто Карлос!

Слободен печат
Спортските, фудбалските натпреварувања се во прекин поради пандемијата на коронавирусот. Езгјан Алиоски кој ги брани боите на Лидс јунајтед до прекинот на сезоната беше на...
Спорт Фудбал

Нема криза за Биелса, Алиоски и Лидс тренираат секој ден!?

Слободен печат
Како што пренесуваат британските медиуми, менаџерот на англискиот второлигаш Лидс јунајтед, Марсело Биелса уште еднаш ја изненади јавноста и го оправда својот прекар – „Лудак“....
Спорт Фудбал

Соиграч на Алиоски поради расизам казнет осум натпревари!

Слободен печат
Чарлтон веднаш реагираше поради непримерните постапки на поранешниот голман на Реал Мадрид, Кико Касиља, на натпреварот помеѓу двете екипи одигран во септември минатата година. Чуварот...
Спорт Фудбал

ФА куп: Алиоски и Лидс елиминирани од Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Топчиите“ предводени од менаџерот Микел Артета на својот „Емирати“ стадион успеаја со 1:0 да го совладаат Лидс во рамките од третата рунда на ФА купот....
Спорт Фудбал

Алиоски: Дури и ние можеме да го победиме Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Во пресрет на натпреварот од третото коло во ФА Купот против Арсенал, македонскиот репрезентативец одлучи да го „пецне“ тимот предводен од норвешкиот менаџер Оле Гунар...
Спорт Фудбал

Алиоски и Лидс остануваат на врвот во Чемпионшип!

Слободен печат
Во дербито на 26. коло од фудбалскиот Чемпионшип на „Хоторнс“ стадионот во Вест Бромвич ремизираа екипите на ВБА и Лидс јунајтед со конечен резултат 1:1....
Спорт Фудбал

Девет голови во Бирмингем, Алиоски со две асистенции (ВИДЕО)

Слободен печат
Вистинска голеада на натпреварот од 25. коло во Чемпионшип, на стадионот „Ст. Ендрју“ стадионот каде што Лидс триумфираше со неверојатни 4:5 против домаќинот Бирмингем. Големи...