• летни олимписки игри

Крај и за Нуров, Македонија со еден сребрен медал на Олимпијадата во Токио

Денеска настапи и последниот осми наш спортист на Летните олимписки игри во Токио, иако се вбројуваше во Топ 4 фаворити за освојување на медал, борачот Магомедгаджи Нуров не успеа во својата шанса да се искачи на подиумот. После победата над Тунижанецот Саадуи Мохамед во категоријата до 97 килограми, следуваше поразот во четвртфиналето Ринерис Салас Перез …

Крај и за Нуров, Македонија со еден сребрен медал на Олимпијадата во Токио Read More »