„Летечко такси“: Италија и Франција најдоа решение за гужвите во сообраќајот

Аеродромите во Рим, Венеција и Болоња, како и на француската ривиера, објавија дека основале компанија за изградба на инфраструктура за летечки таксиња, што треба да овозможи подобри транспортни врски меѓу градовите и да го ублажи проблемот со сообраќајниот метеж, пишува Ројтерс.  Новата компанија Урбан Блу ги спои италијанските аеродроми Aeroporti di Roma од инфраструктурната групација …

„Летечко такси“: Италија и Франција најдоа решение за гужвите во сообраќајот Read More »