• лејла фернандез

Женското финале и триумфот на Ема Радукану на УС Опен било погледано од машкото во САД

Неодамна завршениот грен слем турнир УС Опен, беше далеку погледан во САД во однос на тој од минатата година кога не беше дозволено присуство на навивачи на трибините. Тоа што е интересно е дека финалето во женска конкуренција во кое играа Ема Радукану и Лејла Фернандез беше погледано од машкото финале во кое Данил Медведев …

Женското финале и триумфот на Ема Радукану на УС Опен било погледано од машкото во САД Read More »