Tag : легенди

Вести Култура

Василичарскиот концерт „Легенди” утре и задутре во Националната опера и балет

Слободен печат
Песни од најдобрите музички поп легенди во целосно нови симфониски аранжмани, ќе бидат дел од програмата на утрешниот гала концерт по повод празникот Василица, со...
Магазин Филм и ТВ

Замина француската филмска легенда: Почина Ана Карина!

Слободен печат
Француската актерка Ана Карина, најпозната по своите улоги во филмовите на легендарниот режисер Жан-Лук Годар, почина вчера на 79-годишна возраст од канцер. Оваа вест рано...
Спорт Фудбал

ДА СЕ НАЕЖИШ: Порака на Миха ги остави во шок легендите на Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот тренер беше оневозможен вечерва да биде присутен на стадионот каде најдобрите играчи во 11 децении долгата историја на клубот ги одмерија силите со големите...