• леден

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени лажици шеќер – 5 жолчки – 5 дл слатка павлака – 1 ванилин шеќер – 300 мл млеко – 200 гр црно чоколадо – 100 гр лешници Подготовка: Млекото ставете …

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила! Read More »