Tag : лдк

Вести Регион

Нов обид за формирање на влада во Косово

Слободен печат
Остануваат уште осум дена до завршување на уставниот рок за формирање на нова влада на Косово, додека Движењето Самоопределување (ВВ) и Демократскиот сојуз на Косово...
Вести Регион

Мустафа свика состанок на претседателството на ЛДК пред конститутивната седница на косовското Собрание

МИА Агенција
Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа свика состанок на партиското Претседателство, пред денешната конститутивна седница на новиот состав на Собранието на Косово,...