Tag : квинс

Останатo Спорт

Енди Мареј се враќа во Синсинати!?

Слободен печат
Шкотот игра во парови во последно време, откако ја освои титулата во Квинс со шпанскиот ветеран Фелисијано Лопез. Мареј, кој се здружи со Серена Вилијамс...
Останатo Спорт

Дел Потро повторно мора на операција!

Слободен печат
Дел Потро во првото коло на турнирот во Квинс го совлада Денис Шаповалов со 7:5 и 6:4, но во текот на дуелот го повреди коленото,...