4 C
Скопје

Tag : Куп на Македонија

Спорт Фудбал

Шкендија елиминирана од Купот, Македонија ЃП во полуфиналето!

Слободен печат
Денеска се одиграа четвртфиналните натпревари во Купот на Македонија, како што донесе претходно одлука ФФМ поради ситуацијата со ковид-19, но и згуснатиот распоред сезонава се...
Спорт Фудбал

Куп: Шкендија за полуфинале против Силекс, „пандевци“ со Шкупи!

Слободен печат
Денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија, пред нас се четири интересни и неизвесни дуели за пласман во наредната фаза од натпреварувањето....
Спорт Фудбал

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат
Денеска се одиграа осминафиналните натпревари во Купот на Македонија, во дел од нив се случија неколку изненадувања, а во другите екипите ги оправдаа своите фаворитски...
Спорт Фудбал

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат
Денеска со ждреб во ФФМ беа формирани осминафиналните двојки во фудбалскиот Куп на Македонија со неколку интересни натпревари. Највозбудливо се очекува да биде на дуелот...
Спорт Фудбал

Извлечени паровите во Купот, поради коронавирусот ќе се игра по еден меч!

Слободен печат
Во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за првите натпревари од Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2020/21, Вардар за ривал го доби Вардар Форино,...
Останатo Спорт

Маратон во Охрид како дел од Македонскиот куп во далечинско пливање

Слободен печат
Националната пливачка федерација на РСМ на 16 август (недела) во Охрид ќе организира пливачки маратон. Маратонот е дел од Македонскиот куп во далечинско пливање кој...
Останатo Слајдер Спорт

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат
Се одржа првата трка од Македонскиот куп во далечинско пливање со одржување на првиот Крушевски пливачки маратон „Тоше Проески“ Во категорија 2002 и постари мажи...
Останатo Спорт

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Благоја Георгиевски
Евгениј Поп Ацев сепак не стигна да се појави на стартот на матаронот „Тоше Проески“ што беше закажан да се одржи денеска во Крушевското Езеро,...
Спорт Фудбал

Вонредна седница, ФФМ: Крај на сезоната во Првата лига и Купот!

Слободен печат
На вонредната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одржана конференциски, имајќи ја во предвид целокупната епидемиолошка ситуација во земјата и фактот дека...
Спорт Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Слободен печат
Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница. Во второто полуфинале ќе се сретнат...