• Куп на Македонија

РФМ: Извлечени паровите од Куп натпреварувањето на Македонија

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) се одржа извлекување на елиминационите парови во машка конкуренција и групите во женска конкуренција. Во Куп натпреварувањето учествуваат вкупно 31 екипа, вкупно 12 од Супер Машка Лига и 19 од Прва Машка Лига. Екипата на РК Вардар 1961 како победник на купот 2020/2021 ќе биде слободна во …

РФМ: Извлечени паровите од Куп натпреварувањето на Македонија Read More »