Tag : кривични пријави

Вести Регион

Баша и Круемади заработија кривични пријави за учество на протест без дозвола

МИА Агенција
Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша и претседателката на третата по голема партија, опозициското Социјалистичко движење за интеграција, Моника Круемади, заработија...
Хроника

Викендот три физички напади во Демир Капија, Кавадарци и Неготино

Слободен печат
СВР Велес бележи три пријавени физички напади викендот во Демир Капија, Кавадарци и Неготино, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Во  саботата околу 16.50...
Вести Македонија

Досега 54 лица добиле кривични пријави за прекршување на полициски час во Делчево

Слободен печат
Поради прекршување на полицискиот час, од почетокот на пандемијата со коронавирус, досега во Делчевско се поднесени кривични пријави за 54 лица. Според информациите на командирот...
Хроника

Кривични пријави за лица кои нападнале инспектори по одземање на тутун и цигари

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против A.С.(40) од тетовското село Горно Палчиште, Н.М.(55) од село Селце, тетовско, и Б.З. (60) од Тетово, осомничени за сторено...
Хроника

За еден месец поднесени 64 кривични пријави за непочитување на владините мерки

За еден месец колку што трае ограниченото движење на граѓаните СВР Тетово има поднесено 64 кривични пријави со кои биле опфатени 79 лица осомничени дека...
Вести Македонија

Кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

МИА Агенција
СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и...
Вести Македонија

Кривични пријави за две лица од Кичево за прекршување на полицискиот час

Слободен печат
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.И. (22)...
Вести Македонија

Кривични против три лица кои не се придржувале до мерките за самоизолација

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против три лица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи...
Вести Македонија

Поднесени вкупно 77 кривични пријави за непочитување на мерките на Владата

Слободен печат
Од започнувањето на примената на мерките и препораките на Владата на РСМ заклучно со денеска (22.03.), министерството за внатрешни работи поднесе вкупно 77 кривични пријави,...
Хроника

Нови кривични пријави за две лица од Кочани за непочитување на самоизолацијата

Слободен печат
Поднесени се кривични пријави за уште две лица од Кочани за непочитување на мерката за самоизолација, со што досега за вкупно седум е покрената казнена...