4 C
Скопје

Tag : кристијан хорнер

Останатo Спорт

ВИДЕО: „Ред Бул“ го промовираше болидот за новата Ф1 сезона!

Слободен печат
Четирикратниот Формула 1 шампион во периодот од 2010-2013 година, денеска „Ред Бул“ ги објави првите слики од новиот болид „РБ16Б“ кој ќе го користи во...
Останатo Спорт

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат
Откако Рено го комплетира тандемот возачи за наредната сезона со враќањето на Фернандо Алонсо, се помал избор останува за Себастијан Фетел кој по крајот на...
Останатo Спорт

Хорнер: Ф1 треба да ги спаси тимовите од банкрот

Слободен печат
Шефот на Ред Бул смета дека раководството во Формула 1 треба финансиски да им помогне на тимовите кои се изложени на ризик од банкрот заради...