• Кралски Куп

ФОТО+ВИДЕО: Трајковски шампион во Кралскиот куп на Саудиска Арабија

Александар Трајковски оствари голем успех со екипата на Ал Фејха освојувајќи го трофејот во Кралскиот куп на Саудиска Арабија. Во големото финале Ал Фејха триумфираше против Хилал после пенал серијата со 3:1, а по 120 минути игра резултатот беше 1:1. Значаен придонес во победата имаше српскиот голман Владимир Стојковиќ кој само еднаш беше совладан од …

ФОТО+ВИДЕО: Трајковски шампион во Кралскиот куп на Саудиска Арабија Read More »