• кошаркарски суперкуп на македонија

Мекиќ: Секое дерби носи посебни емоции, МЗТ Скопје секогаш ја носи фаворитската улога

МЗТ Скопје го совлада Работнички со 79:78 во Суперкупот што претставува одлична најава за стартот на новата сезона, а најголеми заслуги за триумфот на „металците“ одат на сметка на Адем Мекиќ. Крилото на МЗТ Скопје Аеродром беше најпрецизен во својот тим со 27 постигнати поени, а имаше и седум скокови. – Секое дерби носи посебни …

Мекиќ: Секое дерби носи посебни емоции, МЗТ Скопје секогаш ја носи фаворитската улога Read More »