Tag : кошаркарски екипи

Кошарка Спорт

Асоцијација на кошаркари најавува „потрес“ доколку клубовите не си ги исполнат своите обврски кои нив

Слободен печат
Асоцијацијата на кошаркарски играчи денеска упати последна опомена и побара од клубовите да им го исплатат тоа што им го должат на кошаркарите. Асоцијацијата бара...
Кошарка Спорт

Евролигашите против газдата на ПАО, „слободата“ го чини 10 милиони евра

Слободен печат
Панатинаикос со две писма официјално ја изрази желбата да ја напушти Евролигата и да се пресели во Лигата на шампионите во организација на ФИБА. Грчкиот...