Консултации Archives - Слободен печат

Tag : Консултации

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев: Во сабота ќе се одржат консултации за кандидатот за министер за внатрешни работи

Весна Тодоровска
Премерот Зоран Заев од собрaниската говорница ја потврди лидерската средба со Христијан Мицкоски и Али Ахмети. Заев посочи дека во сабота на лидерската средба освен...
Вести Македонија

Платформата на ЕНЕР овозможува коментари за законите што ги подготвуваат институциите

Слободен печат
Извршена е надградба на Единствениот национален регистар на прописи- ЕНЕР и преку него може да се вршат консултации со граѓаните, невладините организации, бизнис секторот… за...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Бизнис секторот ја повика Владата да го почитува мислењето на ММФ

Дел од бизнис секторот во земјава смета дека Владата треба да го почитува мислењето на Меѓународниот монетарен фонд, но и дека тие претходно ги имаат...
Вести Македонија

Ахмети до Заев: Владата нема одговорност, туку Европската Унија

Слободен печат
Лидерот на ДУИ и владниот коалиционен партнер Али Ахмети, на денешната средба со премиерот Зоран Заев му порачал дека единствената одговорност е во Европската Унија...
Вести Регион

Вучиќ ги изврши првите изборни консултации, одржа средба со Љајиќ

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ соопшти дека ги имал првите партиски консултации пред претстојните избори со претседателот на Социјалдемократската партија на Србија, Расим Љајиќ. Вучиќ...
Вести Ви Препорачуваме Регион

По оставката на Харадинај, еве што ќе прави Тачи оваа недела

Слободен печат
Косовскиот претседател Хашим Тачи, по оставката на премиерот, Рамуш Харадинај информираше дека ќе ги преземе сите потребни активности во согласност со надлежностите утврдени со Уставот...
Вести Македонија

До 30 јуни треба да се реализираат подготовките за мултилатералните консултации со НАТО

МИА Агенција
До 30 јуни годинава Министерството за одбрана треба да ги реализира подготовките за мултилатералните консултации со НАТО за финализирање на PARP Проценката 2019, одлучи Владата...