Tag : кома

Спорт Фудбал

СРАМОТА: Ајакс се посрамоти, му даде отказ на фудбалерот кој беше во кома речиси три години

Слободен печат
Како што наведува холандски „Телеграф“, Ајакс го раскина договрот со Нури, а срамниот потег го образложи со тешката финансиска состојба предизвикана поради пандемијата на коронавирусот....
Спорт Фудбал

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Слободен печат
Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и...
Вести Македонија

Дете се наоѓа во кома на КАРИЛ по пад од лулашка

Слободен печат
Едно дете се наоѓа во кома на КАРИЛ, откако викендов што помина во кругот на основното училиште Димо Хаџи Димов во скопската населба Влае се...
Вести Свет

ДРАМА: Бебе е во кома затоа што голтнало марихуана

Слободен печат
Едногодишно дете е во кома во болница во Италија откако проголтало дрога. Детето чии родители се од Хрватска, било хоспитализирано вчера во многу сериозна состојба...
Еспресо Шоу биз

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Слободен печат
Итно бил примен во една локална болница, каде лекарите го вовеле во вештачка кома, за да може мозокот да закрепне....
Вести Култура

Фронтменот на „Дисциплина кичме“ во кома после мозочен удар

Слободен печат
Основачот и фронтмен на „Дисциплина кичме“, Душан Којиќ-Која, се наоѓа во коматозна состојба откако претрпил мозочен удар, објавија српските медиуми. На 58-годишниот Којиќ му се...
Еспресо Шоу биз

Била 5 месеци во кома по породувањето: Северина со трогателни зборови го расплака регионот

Хрватската пејачка Северина Којиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно ги дели моментите од својот брачен живот. А она што одлучи да го покаже овој...