Tag : кокс

Вести Економија

Зголемени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

Слободен печат
Увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во мај годинава се повисоки за 8,1 отсто на месечно ниво и пониско за 50,1...
Вести Економија

Зголемени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

Слободен печат
Увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во декември 2019 година се повисоки за 1,5 отсто на месечно ниво и за 10,9...
Вести Економија

Намалени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

Слободен печат
Увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во ноември 2019 година се пониски за 0,4 отсто на месечно ниво и за 6,9...
Ракомет Спорт

Чаневски со најдобрата одбрана на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претпоследниот натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Кокс со резултат 23:21. Голманот на битолскиот клуб, Градимир Чаневски...
Ракомет Спорт

ЛШ: Кобен финиш на Еурофарм Работник во Финска

Слободен печат
Во својот претпоследен натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите ракометарите на тренерот Стевче Алушовски повторно во една неизвесна завршница овојпат за нивна несреќа...
Спорт Фудбал

Алушовски: На крајот бевме посреќни и заслужено победивме!

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Работник запиша прва историска победа во дебитантскиот настап во Лигата на шампионите. Денеска пред домашните навивачи во Битола го доби дуелот против...
Ракомет Спорт

Прва историска победа за Еурофарм Работник во ЛШ

Слободен печат
Во четвртото коло од групата „Ц“ во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник славеше со резултат 31:30 против Кокс од Финска, иако на паузата...
Ракомет Спорт

Битола живее за нова историска победа во ЛШ

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник ќе го игра четвртиот натпревар од групата „Ц“ во ракометната Лига на шампионите,...
Ракомет Спорт

Алушовски: Не смееме да ги потцениме Финците

Слободен печат
В недела (13 октомври) од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола, екипата на Еурофарм Работник во рамките од четвртото коло во Лигата на...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник немаше среќа и против Бидасоа

Слободен печат
Денеска екипата на Еурофарм Работник во рамките од групата „Ц“ го претрпе и третиот пораз од Бидасоа Ирун со конечен резултат 26:25. Во текот на...