кокосово масло Archives - Слободен печат

Tag : кокосово масло

Еспресо Убавина

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Слободен печат
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...
Еспресо Убавина

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Слободен печат
Мазната, сјајна и мека коса е нешто што сите го посакуваме. Некогаш тоа најмногу зависи од гените и природата, но често можеме да си помогнеме...
Еспресо Убавина

ПОЛНИ УСНИ БЕЗ БОЦКАЊЕ: Сосема природна паста од три состојки

Слободен печат
Полните усни се желба на многу жени, но не секој е љубител на хијалуронски филери и силикони. За среќа, природата секогаш може да ни помогне...
Еспресо Здравје

Само еден додаток во кафето ќе ви помогне побрзо да согорувате масти

Слободен печат
Совршено утринско кафе постои, само треба да знаете како да го направите, без да претерате со шеќер и други додатоци како што се пена од...