• Киев

Две лица се повредени во напад на руски дрон врз Киев

Русија во текот на ноќта го изврши најголемиот напад со беспилотни летала врз главниот град на Украина, Киев, соопшти утрово украинското воздухопловство. Во соопштението се наведува дека биле лансирани рекорден број беспилотни летала Шахед од иранско производство. До сега има двајца повредени во областа Соломјанск. Двајцата добија медицинска помош на самото место, напиша градоначалникот на …

Две лица се повредени во напад на руски дрон врз Киев Read More »