16.8 C
Скопје

Tag : Киев

Вести Свет

САД разгледуваат можност за испраќање воени бродови во Црното Море поддршка на Киев: Ќе надлетуваат и разузнавачки авиони

Слободен печат
САД разгледуваат можност во следните неколку недели да испратат воени бродови во Црното Море за поддршка на Киев по распоредувањето на руска војска на границата...
Вести Свет

Порошенко станува тв-магнат

Слободен печат
Поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко го купи украинскиот ТВ канал „Прајамој”, што претходно беше во сопственост на поранешниот шеф на градската администрација во Киев,...
Вести Економија

На Скопскиот аеродром слета првиот авион на релацијата Киев-Скопје-Киев

МИА Агенција
На Скопскиот аеродром денеска слета првиот авион на украинската авиокомпанија „WINDROSE” со кој е воспоставена новата директна авиолинија на релација Киев – Скопје – Киев,...
Економија Слајдер

Од денеска нова директна авиолинија помеѓу Скопје и Киев

МИА Агенција
На Скопскиот аеродром од денеска ќе биде воспоставена нова авиолинија на релација Скопје – Киев. На настанот по повод одбележано новаата директна линија помеѓу Скопје и...
Вести Свет

Избори за градоначалник на Киев: Кличко во втора рунда со Попов

Слободен печат
Актуелниот градоначалник на Киев, Виталиј Кличко води на локалните избори со 45,93 отсто од гласовите и во вториот круг ќе се соочи со Александар Попов,...
Вести Свет

Напад во парк во Киев: Убиена жена вработена во Амбасадата на САД во Украина

Слободен печат
Во напад во парк во Киев денеска е убиена жена која била вработена во американската Амбасада во Украина, а полицијата трага по маж осомничен за...
Останатo Спорт

Поранешниот боксерски шампион Кличко на дело фати вандали, еден се скамени од страв (ВИДЕО)

Слободен печат
Виталиј Кличко неодамна на својот Фејсбук профил објави интересно видео кое го сними во еден од квартовите на Киев кога сосем случајно успеа да дело...
Вести Свет

Бомби поставени насекаде низ Киев: Сомнителен куфер пронајден кај метро станица, мета се и трговски центар и пазар (ВИДЕО)

Слободен печат
Украинската полиција демонтираше две импровизирани експлозивни направи кај пазарот „Мински“ и пакет кај метро станицата „Минска“ во Киев, соопшти градоначалникот на украинската престолнина Виталиј Кличко....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Влезе во пошта без маска, а потоа ги соблече панталоните и гаќите и ја направи најбизарната работа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во пошта во Киев дошло до мал инцидент кога во неа влегла жена без маска за заштита од коронавирусот, а тоа е спротивно на мерките...
Вести Македонија Слајдер

Во Украина се уапсени Македонец, Србин и Црногорец по обид за убиство (ВИДЕО)

Слободен печат
Украинските власти ги уапсиле напаѓачите вклучени во обидот за убиство на наводниот водач на кавачкиот криминален клан, Радоје Звицер. Станува збор за државјани на Црна...