Се омажи ќерката на Ел Чапо: Меѓу гостите и членови на картелот Синалоа

Ел Чапо, осудениот наркобос на картелот Синалоа, не ја однесе својата ќерка до олтарот за да ја предаде на својот иден сопруг, бидејќи служи доживотна затворска казна во САД. Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, ја пропушти венчавката на својата ќерка Алехандрина, но неговата прва сопруга Марија ги изврши обврските кои традиционално ги има таткото …

Се омажи ќерката на Ел Чапо: Меѓу гостите и членови на картелот Синалоа Read More »