Tag : ќатип османи

Спорт Фудбал

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат
Фудбалскиот прволигаш Шкупи го обезбеди и второто зимско засилување како освежување на одбраната каде што тимот имаше проблеми во досегашниот тек од шампионатот. Затоа, клубот...
Спорт Фудбал

Сефте на Ќатип Османи против „својата“ Шкендија

Слободен печат
Ќатип Османи со победа дебитираше на клупата на Шкупи. Неговиот тим во првиот натпревар од осмото коло во Првата фудбалска лига, со 2:0 го совлада...
Спорт Фудбал

„БОМБА“ НА ЧАИР: Ќатип Османи на клупата на Шкупи!

Слободен печат
Ќатип Османи летово го напушти актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија поради слабите резултати во новата сезона, но многу брзо најде нова задача. Османи доаѓа како...
Спорт Фудбал

Ќатип Османи не е повеќе тренер на Шкендија

Слободен печат
Неодамна газдата Дестани најави итни промени поради лошите резултати кои никако да прекинат, во последното лигашко коло во саботата, тетовските „црвено-црни“ загубија и од новиот...
Спорт Фудбал

Османи: Реално поквалитетни сме од Номе Калју и Дуделанж!

Слободен печат
Иако ја имаа фаворитската улога, на крајот двапати беа поразени од претставникот на Луксембург. – Не само на овие два дуели, туку и на сите...
Спорт Фудбал

Ибраими: Можеме да го елиминираме Дуделанж!

Слободен печат
Денеска на прес конференцијата во Луксембург сити тренерот на Шкендија Ќатип Османи и фудбалерот Агим Ибраими ги споделија очекувањата во пресрет на утрешната реванш средба...
Спорт Фудбал

Османи: Головите се плод на наши грешки

Слободен печат
Тренерот на Шкендија Ќатип Османи не го криеше разочарувањето од новиот европски пораз, овој пат од Дуделанж. Шкендија во првиот натпревар од 2. квалификациско коло...
Спорт Фудбал

Алими: Дуделанж е шанса да се вратиме на правиот пат

Слободен печат
Стратегот на тетовските „црвено-црни“, Ќатип Османи очекува поразличен пристап во однос на дуелите со Номе Калју. -Атмосферата е стабилна после елиминацијата во ЛШ. Прво наше...
Спорт Фудбал

Османи: Јас сум најголемиот виновник, игравме бледо, без агресивност!

Слободен печат
Иако по првиот дуел кој што го доби Шкендија со 0:1, во Скопје денеска на реваншот се шокирани фудбалерите на тренерот Ќатип Османи кои загубија...
Спорт Фудбал

Османи: Да се заборави првиот натпревар, одиме на нова победа

Слободен печат
Македонскиот шампион Шкендија утре (17 ч.) го игра реванш натпреварот против естонскиот Номе Калју во рамките на првото квалификациско коло за Лигата на шампионите. Во...