• катимерини

„Катимерини“: Оставката на Заев е јасна порака за Грција

Грчкиот весник „Катимерини“ објави своја анализа за состојбата во Северна Македонија по оставката на премиерот Зоран Заев, во која пишуваат дека тоа е порака и за Грција. Весникот пишува дека Северна Македонија се најде во непознати води по оставката на премиерот Зоран Заев, откако тој ја презеде одговорноста за тешкиот пораз од опозицијата на локалните …

„Катимерини“: Оставката на Заев е јасна порака за Грција Read More »