• катанија

ВИДЕО | Невреме во Италија: Торнадо ја зафати Катанија

Невреме со пороен дожд и град ја погоди денеска Катанија, на Сицилија, а градските власти објавија на Фејсбук дека ги погодило „торнадо”. Локалните медиуми известија дека неколку луѓе се повредени, но никој не е пренесен в болница. Оштетени се неколку куќи, искорнати се дрвја, а некои патишта се затворени. Четири авиони кои требале да слетаат морале …

ВИДЕО | Невреме во Италија: Торнадо ја зафати Катанија Read More »