Tag : каспер руд

Останатo Спорт

Ѓоковиќ ќе игра за петтата титула во Рим

Слободен печат
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Мастерсот во Рим откако денеска со 2:0 во сетови 7:5 и 6:3 го елиминираше Каспер Руд...
MacedonianAlbanian