Tag : Карл Ентони Таунс

Останатo Спорт

Мајката на НБА ѕвездата Таунс почина од коронавирус

Слободен печат
На почетокот на март беше објавено дека мајката на НБА ѕвездата е заразена со коронавирус и по едномесечна тешка борба, Џеки Таунс, почина утринава од...
Кошарка Спорт

Мајката на ѕвездата на Минесота е во кома поради коронавирусот

Слободен печат
Кошаркарот на Минесота, Карл-Ентони Таунс во емотивно видео кое го објави на социјалните мрежи откри дека неговата мајка се наоѓа во тешка состојба, а лекарите...
Кошарка Спорт

Уште една НБА ѕвезда донира 100.000 долари: Вие сте нашите херои

Слободен печат
Таунс парите ги донираше за медицискиот центар „Mayo Clinic“ во Минесота во кој минатата недела беше создаден нов тест за коронавирусот. “ Моите надежи се...
Кошарка Спорт

По тепачката на терен, Ембид и Таунс „војната“ ја продолжија на социјалните мрежи

Слободен печат
Минатата вечер во НБА лигата помина во знак на тепачката помеѓу двајцата ол стар центри, Џоел Ембид од Филаделфија и Карл Ентони Таунс од Минесота...
Кошарка Спорт

Страшна тепачка во Филаделфија, дури 317 поени во Вашингтон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вкупно 11 натпревари беа одиграни доцна синоќа, ретко видени сцени на терените во НБА лигата, мечот Филаделфија-Минесота го одбележа тепачката меѓу Џоел Ембид и Карл...