20 C
Скопје

Tag : Карен Хачанов

Останатo Спорт

ВИДЕО: Хачанов ги загуби нервите после загубен сет во Антверпен!

Слободен печат
Рускиот тенисер Карен Хачанов дивееше после загубениот сет од Даниел Еванс на турнирот во Антверпен (Белгија). Хачанов иако не беше задоволен од една одлука на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е помлад, но Рафа ќе има најмногу грен слем титули!

Слободен печат
Рафаел Надал ќе има повеќе грен слем титули од Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер, барем така размислува младиот руски тенисер Карен Хачанов. Надал во неделата...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“, откако го совлада Карен Хачанов од Русија со 6:4, 6:3 и 6:3....
Останатo Спорт

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето после победата над Карен Хачанов за еден час и осум минути игра. Претходно во 1/16 финалето Ноле за еден...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во полуфиналето на турнирот во Дубаи со победата над Карен Хачанов. Српскиот тенисер го совлада Русинот со 2:0 по сетови...
Останатo Спорт

РЕМЕК ДЕЛО НА ЃОКОВИЌ: Ваков потег ретко се гледа во тенисот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во борбата за третото место на егзбицискиот турнир „Мубадала“ во Абу Даби, Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 по сетови 7:5 и 6:3 за еден...
Останатo Спорт

Србија не искористи три меч топки за полуфинале во Дејвис купот

Слободен печат
Денеска во четвртфиналниот меч најдобрите тенисери на Србија загубија со резултат 2:1 од репрезентацијата на Русија. Одлучувачкиот поен за Русија го донесоа Карен Хачанов и...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ како „брз воз“, со Тим за финале (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатогодишниот финалист, Доминик Тим полесно од очекувањата го совлада Карен Хачанов со резултат 3:0 по сетови 6:2, 6:4 и 6:2 за еден час и 49...