-1 C
Скопје

Tag : капетан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудскиот шмекер по грешка објави фотографија од својот полов орган

Слободен печат
Крис Еванс веднаш ја избриша експлицитната фотографија, но сепак беше доцна, таа веднаш се распространи на Твитер… Актерот Крис Еванс (39) познат по улогата на...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Мицотакис лично му се јави: Грчкиот херој кој го спаси девојчето на отворено море утринава доби важен повик

Слободен печат
Григорис Карнезис, капетанот на траектот кој вчера го извлече од вода девојчето кое морските струи го однесоа од грчката плажа во длабокото, утринава прими нов...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата го прогласи за витез стогодишниот капетан Мур кој собра 33 милиони фунти за здравствените работници вртејќи 100 круга во својата градина (ФОТО)

Слободен печат
Денес кралицата Елизабета во замокот Виндзор официјално го прогласи за витез стогодишниот воен капетан Томас Мур, информираше royal.uk. Стогодишниот капетан Том Мур доби витешка титула...
Вести Свет

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела во Истанбул

Слободен печат
Турската полиција го уапси капетанот на авионот на компанијата „Пегазус ерлајнс”, кој на почетокот од месецот излета од писта на аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул,...
Вести Свет

АМЕРИКА ПРИЗНА: Му понудивме милиони на капетанот за да ни го предаде танкерот

Слободен печат
Стејт Департментот потврди дека му понудиле милиони долари на капетанот на иранскиот танкер за превоз на нафта, кој се наоѓа во центарот на вниманието на...
Забава Магазин

На брегот на Алјаска пронајдена ПОРАКА ВО ШИШЕ од времето на Студената војна

Слободен печат
Во пораката била наведена и адреса. Руските новинари веруваат дека откриле и кој е автор на пораката, извесен капетан Анатолиј Ботсаненко....
Вести Свет

Ослободен капетанот осомничен за бродската несреќа во Будимпешта

Слободен печат
Капетанот на патничкиот брод за крстарење по Дунав, Украинецот Јуриј Ц. осомничен за бродската несреќа во која загинаа 25 луѓе е пуштен на слобода со...
Вести Свет

Откриени повеќе детали за капетанот на крузерот кој го предизвика бродоломот во Будимпешта

Слободен печат
Капетанот на огромниот речен крузер кој се судри со малото туристичко бродче во реката Дунав во Будимпешта, бил капетан на еден брод кој исто така...
Вести Свет

Капетанот на бродот „Викинг“ доби 30-дневен притвор за несреќата во Будимпешта

Слободен печат
Едномесечен притвор одреди Судот во Унгарија за украинскиот капетан на бродот „Викинг“, кој во средата навечер во Будимпешта удри во помал брод, кој потона, и...