• каменица саса

Тетекс се извини за големиот инцидент: Најостро го осудуваме потегот на неодговорниот навивач

Викендов натпреварите во македонскиот фудбал беа одбележани со инцидентот во Тетово каде што на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Саса на теренот се појави навивач кој удри гостински фудбалер. Тетекс многу веројатно дека го очекува сериозна казна за организацискиот пропуст, а денес од клбуот преку соопштение испратија извинување. „Фудбалскиот Клуб Тетекс најостро го осудува инцидентот …

Тетекс се извини за големиот инцидент: Најостро го осудуваме потегот на неодговорниот навивач Read More »