Tag : кајакарски клуб

Хроника

Кривична против стружанец кој узурпирал место прокрај езеро

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.М.(50) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена...