Tag : кабриолет

Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...
Автомагазин Магазин

Светска премиера: Лускузни и спортски – BMW M8 Coupe и Convertible (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
BMW ги претстави моделите со високи перформанси од Serieѕ 8. Покрај стандарните „M8“ верзии, тука се и оние со ознаката „Competition“. Баварскиот производител ја заокружи...