Tag : јулијан нагелсман

Спорт Фудбал

Сити има две имиња на списокот кои треба да го наследат Пеп

Слободен печат
Манчестер сити втора сезона по ред не стартува како што очекуваат навивачите и по саботното реми со Вест Хем (1:1), „граѓаните“ се наоѓаат дури на...
Спорт Фудбал

Доминираат германските тренери во фудбалот: Клоп, Нагелсман, Флик, Тухел!

Слободен печат
Сезонава Германија дефинитивно може да се пофали на фудбалски план, од земја каде што доаѓаат врвни и перспективни тренери. Јирген Клоп кој после 30 години...
Спорт Фудбал

Нагелсман или „Мини-Мурињо“: Најмладиот тренер во историјата на ЛШ!

Слободен печат
Голем успех во својата млада тренерска кариера направи Јулијан Нагелсман, го однесе Лајпциг во полуфиналето од Лигата на шампионите, а има само 33 години. Во...
Спорт Фудбал

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат
Фудбалерите на Лајпциг и Атлетико Мадрид денеска (21.00 часот) на стадионот „Жозе Алвеладе“ во Лисабон ќе играат во второто четвртфинале во Лигата на шампионите. Вчера...
Спорт Фудбал

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат
Лајпциг вечерва игра против Тотенхем во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите, а тренерот на германскиот тим, Јулијан Нагелсман постави нов рекорд. Тој стана...
Спорт Фудбал

Тренерот кој ги воодушеви гигантите: Во сон зборувам за тактиката

Слободен печат
Јулијан Нагелсман е тренерот кој пред неколку години ја воодушеви фудбалска Европа со настапите на неговиот Хофенхајм во Бундес лигата, а потоа и обезбеди пласман...