15.8 C
Скопје

Tag : Јосифово

Хроника

Еден повреден во сообраќајка близина на село Јосифово

Синоќа во 21.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат од село Пирава кон село Јосифово, валандовско, Г.Р.(37) од село Јосифово,...
Вести Слајдер Хроника

Јавен обвинител со предлог: Притвор за шестемина осомничени за најдената дрога во Арачиново

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против шест лица, сите од Скопје, поради постоење на основано сомневање дека како соизвршители го...
Вести Македонија Слајдер

Двата тона марихуана што во четвртокот беа украдени во Јосифово, вечерва пронајдени во Арачиново

Слободен печат
Двата тона марихуана што во четвртокот беа украдени од погон во валандовското село Јосифово, вечерва се пронајдени во скопско Арачиново, објави ТВ Телма по вечерашната...