• јорданов

Јорданов: Демократска Бугарија и Манолова ќе бидат виновни ако пропаднат преговорите за нова влада

Партијата Има таков народ денеска ја обвини Демократска Бугарија дека се обидела да формира идна влада на Бугарија, без да победи на парламентарните избори, јави дописникот на МИА од Софија. Шефот на пратеничката група на Има таков народ, Тошко Јорданов истакна дека Демократска Бугарија се откажала од својата позиција и одеднаш одлучила да поставува услови, …

Јорданов: Демократска Бугарија и Манолова ќе бидат виновни ако пропаднат преговорите за нова влада Read More »