17.8 C
Скопје

Tag : јако

Спорт Фудбал

ЕВРО 2020: Колку репрезентациите заработуваат од дресот – Македонија е на дното!

Слободен печат
Утре (11 јуни) официјално ќе започне Европското првенство, многумина се прашуваат кој ќе ја освои титулата, за едни фаворити се Французите, за други Португалците, некои...
Слајдер Спорт Фудбал

Производителот „ЈАКО“ изненаден од односот на ФФМ: Тие побараа дизајн со балканскиот „рис“ и дрес во бордо боја!

Фидан Коминовски
Многу прашина се дигна после промовирањето на дресовите со кои треба да настапува македонската А репрезентација на Европското првенство. Наместо со традиционалната „црвено-жолта“ боја, промовираниот...