Tag : извршен комитет

Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска до полковникот Ковачки: Да не ја ставаме политиката над Армијата!

Лука Андреев
Во ситуација кога стануваме членка на НАТО, наместо уште повеќе да ја тргнеме политиката од армијата некој се труди да ја вмеша во партиски битки...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мицкоски со кадри на Груевски ќе го руши Заев

Весна Тодоровска
Подновувањето на ВМРО-ДПМНЕ со Извршен комитет составен од старо-нови кадри отвори бројни шпекулации во политичките кулоари. Од тоа дека изборот на членовите кај партиското членство...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ не ја разрешува „федеративната“ професорка

Соња Христовска-Угриновска
Не запираат реакциите и повиците за разрешување на професорката Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, откако таа во интервју за српски медиум предложи спојување...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Избрани нови кадровски решенија

Слободен печат
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера имаше седница на Извршниот комитет, на која, како што информираат од партијата, биле донесени кадровски решенија. „По одлука на ИК, а по...
MacedonianAlbanian