Tag : излез

Хроника

Сообраќајка на излезот од Гевгелија, едно лице почина

Слободен печат
Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби педесет годишниот З.Д. од...
Вести Македонија Слајдер

Владата изработи насоки за влез и транзит низ земјава за државјани на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ

Слободен печат
Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на транзит и...
Вести Регион

Бугарија ја укина забраната за влез и карантин за одредени категории

Слободен печат
Забраната за влез во Бугарија денеска е укината за одредени граѓани на државите членки на ЕУ и на Шенген зоната, меѓу кои се и Сан...
Вести Свет

Има решение за кризата: Француски бизнисмен и предлага на државата да ја продаде Мона Лиза

Слободен печат
Франција би можела да ги надомести своите финансиски загуби на сред пандемија дло колку се одлучи да ја продаде сликата со Мона Лиза, пишува „Индепендент“....
Вести Економија

ЛДП: Согласно европските искуства може да се применат и други економски мерки

Слободен печат
Не е време за поентирање, туку секој да го даде својот придонес со конструктивни идеи за доброто на граѓаните, порачаа денеска од политичката партија ЛДП.  Од...
Вести Економија

ВМРО – ДПМНЕ понуди програма за излез од економската криза

Слободен печат
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христјан Мицскоски денеска на прес-конференција побара од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, веднаш да го повлече предлогот за кратење на платите...
Вести Македонија

Владините мерки за излез од државата ги исплашија македонските патници

Слободен печат
Ниту еден македонски државјанин не ја минал границата на излез ниту пак на влез во земјата на најфреквентниот граничен премин „Богородица” во текот на денов...
Вести Економија

Буџаку: Дебар и Центар Жупа може да изнесуваат производи од своите производствени капацитети

Слободен печат
Производствените капацитети во Дебар и Центар Жупа од денеска ќе можат да ги изнесуваат своите производи надвор од кризното подрачје, информираше денеска на прес-конференција директорот...
Вести Економија

Неизвесност: Колку Брегзит ќе ја чини Велика Британија?

Слободен печат
Неизвесноста околу трговските односи на Велика Британија со Европската унија може да ја чини британската економија до 4,4 милијарди фунти до крајот на годината. До...
Вести Економија

Брегзит ќе ја чини Британија дури 200 милијарди фунти

Слободен печат
Загубата предизвикана од излегувањето на Велика Британија од Европската унија веќе достигна 130 милијарди фунти, а ќе порасне за дополнителни 70 милијарди до крајот на...