14 C
Скопје

Tag : истрели

Спорт Фудбал

Само во Замбија: Тренер пукал во воздух за да растера незадоволни навивачи

Слободен печат
Полицијата во Замбија го истражува инцидентот во кој фудбалски тренер на крајот од натпреварот испукал осум истрели во воздух, за наводно да се одбрани од...
Забава Магазин Магазин слајдер

Безгрижното капење прекинато од истрели – Брзата реакција на овој човек ги спаси туристите од џиновска ајкула (ВИДЕО)

Слободен печат
Неколку пливачи во Америка можеби беа потресени од истрелите, но избегнаа дополнителна непријатност, бидејќи во нивна близина се појави голема ајкула, а подоцна беше придружена...
Кошарка Спорт

Крваво славје во Торонто (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури два милиони луѓе излегоа на улиците на Торонто за да ги поздрават новите шампиони во НБА лигата. I’m on the roof of city hall...