17.8 C
Скопје

Tag : исправа

Хроника

Приведен албански државјанин поради фалсификуван пасош

На граничниот премин Деве Баир вчера при пасошка контролла е констатирано дека државјанин на Република Албанија извршил хемиски и механички корекции на патната исправа, соопшти...
Вести Економија

Колку е вредна македонската патна исправа? – Македонците без виза може да патуваат во 124 земји

Слободен печат
Индексот на најпосакувани пасоши на Henley & Partners со кој се оценува слободата на движење на носителите на патни исправи македонскиот пасош го рангираше на 47. место, а неговите...
Хроника

Данец е уапсен на „Деве Баир“

На граничниот премин „Деве Баир“ вчера попладне бил уапсен 22-годишник од Данска. Тој е уапсен под сомнение за сторено кривично дело фалсификување на исправа. Откако...