8 C
Скопје

Tag : испрашување

Вести Регион

Рамуш Харадинај и Јакуп Красниќи денеска ќе бидат испрашувани во Хаг

Слободен печат
Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, ќе биде испрашуван денеска од страна на Специјалниот суд. Топ Чанел дознава дека сослушувањето ќе се одржи во 09:30...
Вести Свет

Што точно се случило: Испитани триесетина луѓе за пожарот во Нотр Дам

Слободен печат
Медиумите во Париз пренесуваат дека истражителите испитале триесетина луѓе во врска со пожарот во катедралата Нотр Дам. Повеќето од луѓето кои биле предмет на испрашување...
Хроника

„Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрстено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

МИА Агенција
Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од странана обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичен почна рочиштетоза предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходно обвинетиот Јакимовски...