21.8 C
Скопје

Tag : имола

Останатo Спорт

ВИДЕО: Денот кога целиот свет плачеше поради Аиртон Сена

Слободен печат
Денеска се навршуваат точно 27 години од смртта на еден од најголемите возачи во Формула 1, Аиртон Сена. Трикратниот светски шампион загина во несреќа за...
Останатo Спорт

Ф1: Хамилтон со пол-позиција на патеката во Имола

Слободен печат
Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон со својот Мерцедес ја освои пол-позицијата пред утрешната трка за Големата награда на Италија во Емилија-Ромања на патеката...
Останатo Спорт

Новата сезона во Формула 1 нема да стартува во Австралија

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот одложен е почетокот на новата натпреварувачка сезона 2021 во „најбрзиот циркус на светот“. Наместо во Австралија, новата сезона во Формула 1...
Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Слободен печат
Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач...
Останатo Спорт

Ф1: Хамилтон ја „покори“ и Имола, седма титула за Мерцедес!

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на Формула 1 трката за Големата награда на Емилија-Ромања во Имола (Италија). После оваа победа неговиот Мерцедес ја одбрани...
Останатo Спорт

Ботас побрз од Хамилтон во квалификациите во Имола

Слободен печат
Финецот на патеката „Енцо и Дино Ферари“ дојде до четвртата пол позиција оваа сезона, а вкупно 15. во кариерата, само со 97. илјадитинки предност пред...
Останатo Спорт

Иџе административно скокна едно место и сега е втор на трката во Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе кој на денешната трка во итлаијанскиот ТЦР шампионат на патеката Имола го освои третото место, неколку часа подоцна напредуваше за...
Останатo Спорт

Иџе на подиумот на легендарната Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои третото место на денешната трка од ТЦР Италија која се се возеше на легендарната патека Имола. Откако вчера...
Останатo Спорт

ТЦР Италија: Зелено светло за Стефановски во Имола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот возач не беше во можност да учествува во првите две рунди од ТЦР Италија натпреварувањето поради рестрикциите за патување предизвикани од Ковид-19. Но, сега...