Tag : Хватска

Кошарка Спорт

Србија и Хрватска на домашен терен ќе бркаат Олимписка виза

Слободен печат
Србија, Хрватска, Литванија и Канада и официјално ќе бидат организатори на кошаркарските квалификациски турнири за пласман на Олимписките игри во Токио 2020 година. Натпреварите ќе...