8 C
Скопје

Tag : хвар

Вести Регион

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат
Времето вчера во Хрватска беше променливо, притоа често имаше сончеви и облачни периоди, а имало и грмотевици. Природата ја покажала својата големина и моќ, па...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нина Бадриќ целото лето го поминува на Хвар, а погледнете како изгледа нејзинот рај! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Нина Бардиќ ја имаше таа привилегија летово да ужива на Хвар, каде има своја викендичка, која очигледно добро и дојде со оглед на тоа...
Забава Магазин Магазин слајдер

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Првиот ден од јуни 2020 година, Стари Град на Хвар беше речиси пуст. Празни се терасите на кафулињата, на рестораните и на плажите, многу угостителски...
Вести Регион

РЕЗУЛТАТИТЕ ОДЛУЧИЈА: Хвар е најдобриот остров во Европа

Слободен печат
Хвар е најдобриот европски остров, а хотелот Амфора е прогласен за еден од најдобрите ресорти во Европа оваа година, велат резултатите од гласањето на читателите...
Вести Регион

ГЛАСАА 600.000 ЛУЃЕ: Овој хрватски остров е најубав во Европа

Слободен печат
Магазинот „Condé Nast Traveller“ објави дека во нивниот избор за најубави светски дестинации учествувале дури 600.000 регистрирани читатели, а како најубав остров во Европа е...
Вести Регион

Доживеале ПЕКОЛ на Пеколните острови – Австриски туристи БРУТАЛНО претепани во Хвар, откако им наплаќале за БЕСПЛАТЕН влез

Слободен печат
Група од пет туристи, четири од Австрија и една хрватска државјанка, во петок вечерта била брутално нападната од обезбедувањето на познатиот ноќен клуб „Карпе Дием...
Вести Регион

ФРАНЦУЗИ ИЗМАМЕНИ НА ХВАР: Изнајмиле луксузна вила од 6.420 евра, па останале на улица! (ВИДЕО)

Слободен печат
Девојка од Франција, заедно со своите 9 пријатели, изнајмила вила на Хвар за 6.420 евра. Меѓутоа, кога на 18-ти август пристигнале на одмор, ги дочекало...
Вести Регион

Италијанецот кој беше пронајден мртов на брод во Хрватска, починал од јаглерод моноксид

Слободен печат
Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило, паднал и ја...
Вести Регион

На пристаништето во Хвар допловил брод со мртов маж: Уште четири лица во тешка состојба

Слободен печат
Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската...
Вести Регион

Тажни слики: Целосно празни бродови пловат сред сезона

Слободен печат
Годинешната туристичка сезона во Хрватска е полоша од кога и да е, а речиси целосно празните хотели, ресторани, кафулиња и плажи делуваат речиси страшни. Очигледно...