20 C
Скопје

Tag : христијан мицковски

Ви Препорачуваме Колумни

ЛИДЕРСКА- за прв пат!

Љубиша Николовски
Вчера за прв пат имаше ЛИДЕРСКА СРЕДБА. Зоран Заев и Христијан Мицковски, еден на еден, сами без „партиски привезоци и засилувања“. Сите претходни беа се...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара да биде повлечен Предлог-законот за попис и да се постигне општ консензус

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш од собраниска дебата да биде повлечен предлог-законот за попис и владејачкото мнозинство да организира внатрепартиска и внатредржавна дебата со сите општествени фактори...
Вести Македонија Слајдер

Иницијатива за конгрес: Мицковски се плаши од пораз а не од пандемија

Иницијативата за свикување вонреден конгрес за промена на лидерот на ВМРО ДПМНЕ  денеска го обвинија претседателот на партијата, Христијан Мицкоски дека се плаши од пораз,...
Вести Македонија

Николовски како Мицкоски: Преспанскиот договор е штетен, освојување на 2/3 мнозинство би значело промена на Уставот

Слободен печат
Александар Николовски на гостувањето во „Утрински бифинг“ на „Слободна ТВ“ го повтори ставот на лидерот на партијата околу Преспанскот договор. -Она што ние го имаме...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Еве каде Заев и Мицковски ќе ја дочекаат 2020

Христијан Мицковски и Зоран Заев открија каде ќе ја дочекаат 2020 година. Зоран Заев за Нова Година ќе оди во Германија со сопругата и децата, ...
Вести Македонија

Власта не и попушта на опозицијата за законот за обвинителство

Нема никаков напредок во преговорите помеѓу власта и опозицијата за новиот предлог Закон за јавно обвинителство. И едните и другите велат дека не сакаат да...
Колумни

Со Зоран оваа земја има шанса, со Христијан нема никаква

Ненад Јовановиќ
Еве ме повторно во оваа рубрика, летото изминува, а ние сешто дознавме откако не сме се виделе на оваа новинска страница; точно е, беше лето,...