• холандска фудбалска репрезентација

Првите знаци дека ПСЖ направи грешка со ангажирањето на голем број sвезди

Фудбалерот на ПСЖ, Џорџино Вајналдум отворено откри дека не му се допаѓа статусот кој го има во парискиот клуб чиј дрес го облече пред четири месеци. Вајналдум моментно е со холандската репрезентација, а помеѓу двата квалификациски натпревари за Светското првенство зборуваше за домашните медиуми. Од почетокот на сезоната, тој одигра само двапати одигра 90 минути, …

Првите знаци дека ПСЖ направи грешка со ангажирањето на голем број sвезди Read More »