Tag : хоби

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета има ново хоби! Кој би рекол дека во изолација ќе му се посвети токму на ова?!

Слободен печат
Кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принцот Филип се занимаваа со шкотски танц, додека годишната пауза ја поминуваа на својот имот Балморал, наведуваат странските медиуми. Кралицата...
Вести Македонија Слајдер

Поповски: Радиоaматерите може да се користат во вонредни состојби и да се стават на располагање на институциите

Слободен печат
Димитар Поповски, од Радиоаматерски Сојуз на Македонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ објасни што е тоа радиоаматеризам. -Радиоаматеризмот е хоби чии што почетоци датираат...