Јуначко срце на Капарос: Имам леукемија, но останувам да работам во Севиља

Хоакин Капарос по победата на Севиља над Валјадолид (2:0) во Ла Лига, на новинарите им откри дека е болен од леукемија, што е втор случај во клубот откако на Едуардо Беризо пред година и половина му беше дијагностициран рак на простата. Сепак, Капарос уште на стартот ги прекина сите шпекулации околу евентуалната иднина во клубот. …

Јуначко срце на Капарос: Имам леукемија, но останувам да работам во Севиља Read More »